To jest prawdziwy rajd! Nie masz szans!

Mój blog - number ONE!

Główne różnice między stylem francuskim i angielskim
Paluk 29.09.2020

Polecane: https://ktodzwonil.com.pl

Meble: Styl francuski podkreśla naturalne, zaokrąglone narożniki, naturalne materiały i proste formy. Wszystkie meble są proste i proste, składają się z dwóch części - wykładziny podłogowej, która jest w większości wykonana z filcu lub drutu.

Tworzywa sztuczne: Francuski styl nie podkreśla formy (betonowe podłogi, łukowe okna, gobeliny i wełniane zasłony). Zamiast tego poszczególne elementy mają szczególny charakter, co podkreśla ich walory dekoracyjne. W ten sposób nadadzą wnętrzu nie tylko elegancki i przestrzenny wymiar, ale również uczynią z niego oryginalną przestrzeń, która przyda się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz sypialni.

Tkaniny dekoracyjne: francuskie zasłony często bazują na wełnie lub wiskozie, a ponadto są bardzo delikatne. Aby uzyskać efekt płynięcia, zasłony wiskozowe wymagają większego nacisku niż podobnie wyglądające zasłony wykonane z filcu. Aby uzyskać efekt rzeki lub stawu, używamy tylko niewielkiego haftu.

Francuski styl jest z pewnością wyjątkowy pod względem ubierania, nacisku na dekorację i ornamenty oraz kolorystykę, którą stosujemy w naszych wnętrzach. Czy jest jednak lepszy od oldschoolowego stylu, który podkreśla prostotę i czyste linie pasteli?

To zależy od naszego charakteru. Czy chcemy być czarujący i elegancki w naszym salonie, czy też sposób ubierania się jest ważniejszy niż wygląd?

Styl francuski jest z pewnością prosty i czysty, a dodatkowo ma szczególny charakter. Aranżując swoje mieszkanie pamiętaj o przestrzeganiu tych zasad. Przede wszystkim należy wybrać kolor, który podkreśli kontrast między salonem a kuchnią, a co najważniejsze wybierz styl, który podkreśli wnętrza pomieszczeń, tj. mi. ciemne, chłodne, pastelowe kolory. Pamiętajmy, że francuski styl jest dla osób, które chcą być klasyczne, eleganckie i ciepłe, a nie o wpisaniu się w jakąś konkretną tradycję. Chodzi o życie w przeszłości, otwieranie się, puszczanie dzikiej wyobraźni i wychodzenie z domu, jakbyś wszedł w przeszłość.

Decydując się na remont domu lub mieszkania i rozpoczęcie projektu, nie bój się eksperymentować i wyjść poza zwykłe schematy kolorystyczne, zwłaszcza jeśli masz pieniądze do wydania. Mieszkanie urządzone w stylu francuskim będzie warte każdego grosza.

W ostatnim czasie wiele pytań wzbudziły remonty pokoi w salonie i kuchni polskich rodzin odnoszących sukcesy. Jak mają być ułożone, z jakich materiałów mają być wykonane i wykończone, a także ich wykończenie. Czy kuchnia jest oddzielona od salonu, czy też kuchnia jest zintegrowana z tym samym apartamentowcem? Czy okno w kuchni jest szerokie czy wąskie? Czy można zawiesić naczynia lub szkło na przeciwległej ścianie, czy kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem od salonu? To bardzo ważne punkty, na które trzeba się zdecydować decydując się na remont kuchni w stylu polskim

Polecane: Tkaniny

Polecane: odrabiamy tik-tok

Tagi: wnętrza, aranżowanie wnętrz, kolory, projektowanie wnętrz, aranżacja,